lten

Tinklaraštis

Svajonė: sukurti beveik nesitepantys ir nesunešiojami drabužiai

Šaltą dieną šildo, karštą – vėsina, nenusidėvi, neblunka, nereikalauja specialios priežiūros, o atrodo lyg prabangūs kūriniai tiesiai iš „Vogue“ žurnalo viršelio. Visa tai pūkuoto šilko savybės, kurios jau spėjo pakerėti daugybę moterų visame pasaulyje. Įsimintinų drabužių kūrėja Millda Bordeaux, pirmoji Lietuvoje mezganti išskirtinai tik iš pūkuoto šilko, sutiko pasidalinti savo įžvalgomis kaip nešioti megztą drabužį, kad jis padėtų kurti norimą įvaizdį ir svarbiausia – nestorintų.

„Lietuvoje sutinku daug gerai mezgančių moterų, tačiau stilingus megztus drabužius kuriančių – vienetai. Labai dažnai moterys apsiriboja smulkmėmis ir rankdarbiais, kuriuos po to sunku priderinti, drabužiai atrodo „močiutiški“.

Pirmiausiai megzti pradėjau iš reikalo – smarkiai keitėsi svoris ir mano spintoje vienu metu galėjai rasti visų šešių dydžių drabužius. Prie kūno prisitaikantis mezginys tada tapo tikru išsigelbėjimu. Vėliau prasidėjo eksperimentai su skirtingais siūlais ir raštais, pakeitę mano gyvenimą“, – sako Milda Bordeaux.

Itin jautrią odą turinti kūrėja prisipažino pūkuotą šilką virš kitų siūlų iškėlusi pirmiausiai dėl jo nealergizuojančio prisilietimo, minkštos, besvorės tekstūros bei išskirtinės išvaizdos. „Pūkuotas šilkas – tai plonas, elastingas ir žvilgantis pluoštas, gaunamas iš angoros ožkų moheros ir aukščiausios rūšies šilko. Tai vienas brangiausių siūlų pasaulyje, todėl iš jo sukurti rankų darbo drabužiai tiesiog negali būti pigūs, tačiau savo kainą visokeriopai pateisina.

Gaminiai iš itališko pūkuoto šilko gali būti nešiojami metų metus ir atrodo kaip nauji – nei pūkuojasi, nei nusidėvi, nei spalva išblunka. Juos jau spėjo įvertinti ir išskirtinumo ieškančios mūsų nuotakos“, – kalba kūrėja.

Anot įspūdingus pūkuoto šilko drabužius kuriančios menininkės, megztas drabužis nestorins, jei bus parinktas žmogaus kūno sudėjimui pritaikytas siluetas, raštas, atkreiptas dėmesys į spalvas.

„Kurdama sukneles pastebėjau, kad spalva, kuri tobulai atrodo vestuvių puotoje yra ne balta, o pastelinė rožinė. Taip pasipuošusi nuotaka tikrąja to žodžio prasme nušvinta. Nors iš pradžių jos nedrįsta, vėliau jausmingai dėkoja už tokį patarimą. Žinoma, visada įsiklausau ir į jų lūkesčius, tada gauni dovaną ir sau – naują derinį, naują mintį, naują rezultatą“, – pasakoja Milda.

Nors dizainerių kurti drabužiai paprastai reikalauja išskirtinės priežiūros, rankų darbo pūkuoto šilko drabužiams tai neaktualu – juos galima skalbti tiesiog skalbimo mašinoje, o išdžiūvusius išpurtyti ranka.

„Tokių drabužių net plauti nereikia dažnai, nes pūkuotas šilkas kaip ir vilna, valosi patys. Taip pat nesugeria kvapų, todėl visada galima jaustis lyg užsidėjus švarų naują drabužį. Jie nesiglamžo, neįpareigoja ir nepririša prie vieno stiliaus – šiuo metu itin žaviuosi megzto pūkuoto šilko suknelėmis derinyje su odinėmis kelnėmis ir kerzais. Drąsu, gražu ir netikėta“, – užtikrina ji.

Visai netrukus Milda Bordeaux planuoja atidaryti savo studiją Vilniaus miesto centre, Vokiečių gatvėje, tada bus galima įvertinti šiuos meno kūriniais vadinamus drabužius iš arti.

Šaltinis: stilius.lrytas.lt

Megztų vestuvinių suknelių kolekcijos pristatymas pateikė neįtikėtinų atradimų
Baleto įkvėptas mezginys